NAGRODY REKTORA GDAŃSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO przyznane w 2014 roku
    Po raz kolejny Rektor GUMed wręczył Nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe i dydaktyczne.
 
Innowacyjny Redensity - Okolica Oka laboratorium TEOXANE
Czym są podkrążone oczy?

Skóra w okolicy oka jest bardzo delikatna i wymagająca. To właśnie oczy, w pierwszej kolejności, zdradzają naszą kondycję i wiek..
 
NAGRODA REKTORA GDAŃSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO
Prof. dr hab. Janusz Moryś, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego ponownie przyznał pracownikom naukowym Uczelni coroczne nagrody indywidualne i zespołowe za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne oraz za rozprawy doktorskie.. Uroczystość odbyła się 14 grudnia 2012  roku w Atheneum Gedanense Novum. Dr hab. n med Małgorzata Sokołowska-Wojdyło wraz z zespołem otrzymała Nagrodę Naukową Rektora GUMed II stopnia  za badania nad rzadkimi schorzeniami dermatologicznymi..
 
1 grudnia 2012 wybrano Zarząd Polskiej Grupy Badawczej Chłoniaków (PLRG - Polish Lymphoma Research Group).
1 grudnia 2012 wybrano Zarząd Polskiej Grupy Badawczej Chłoniaków (PLRG - Polish Lymphoma Research Group). W składzie Zarządu, obok hematologów,  znaleźli się członkowie PLRG opiekujący się m.in. pacjentami z chłoniakami pierwotnie skórnymi: Prof. dr hab. Wojciech Jurczak ( hematolog z Kliniki Hematologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie), Prof. dr hab. Jan Maciej Zaucha (hematolog z Gdyńskiego Centrum Onkologii Szpitala Morskiego im. PCK oraz z Zakładu Propedeutyki Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego GUMed), dr Wanda Knopińska-Posłuszny (hematolog z Polikliniki MSW w Olsztynie) oraz  dr hab. Małgorzata Sokołowska-Wojdyło (dermatolog z Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii GUMed).
 
Zarząd  Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego
W dniach 19-22 września 2012 roku odbył się XXX Zjazd Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD), w czasie którego wybrano Zarząd Główny PTD. Członkiem Zarządu została wybrana również dr hab. n. med. Małgorzata Sokołowska-Wojdyło

 
Koniec z „ustami bez wyrazu”!

Teraz możesz wymodelować swoje usta w dowolny sposób.
Możesz dodać im trochę objętości, dodatkową miękkość i gładkość oraz utrzymać naturalne nawilżenie ust.

Na polskim rynku dostępne są już dwa innowacyjne produkty linii Restylane firmy Q-MED a Galderma Division - światowego lidera w produkcji najwyższej jakości preparatów na bazie kwasu hialuronowego, wykorzystywanych w medycynie estetycznej.
 
The World Congress of Dermatology COEX Convention and Exhibition Center, Seoul, Korea 2011
The World Congress of Dermatology is the most widely recognized international dermatology gathering, held every four years under the auspices of the International League of Dermatological Societies (www.ilds.org).
 
LATO I PHOTOAGING
Sto lat temu opalenizna świadczyła o przynależności do niższych klas społecznych. Pół wieku temu była symbolem dostatku i zdrowia. A jak jest obecnie? Dziś nadal większość z nas marzy o złotym odcieniu skóry. Jednak  świadomość szkód, jakie niesie za sobą narażanie się na promieniowanie ultrafioletowe, sprawia, iż opalamy się w sposób coraz bardziej kontrolowany, a rozkwit przeżywają firmy produkujące preparaty z filtrem UV.  Wciąż jednak spotykamy pacjentów, których skóra wygląda na 20 lat starszą niż wynikałoby to z metryki, przychodzących do dermatologa nie tylko z powodu defektu kosmetycznego, ale także z licznymi zmianami patologicznymi, w tym – nowotworami skóry.
 
PROTOKÓŁ Z III SPOTKANIA SEKCJI CHŁONIAKÓW SKÓRY
Spotkanie Sekcji odbyło się w ramach Konferencji PALG (Stowarzyszenie Polska Grupa Białaczkowa Dorosłych)/PLRG (Stowarzyszenie Polska Grupa Badawcza Chłoniaków) 12-13.03.2010 W Centrum Onkologii-Instytut im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie. (ul. Roentgena 5, 02-781 Warszawa)
 
NAGRODA REKTORA GDAŃSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO
Prof. dr hab. Janusz Moryś, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przyznał pracownikom naukowym Uczelni nagrody.
 
PROTOKÓŁ Z II SPOTKANIA SEKCJI CHŁONIAKÓW SKÓRY
II Spotkanie Sekcji Chłoniaków Skóry Polskiej Grupy Badawczej Chłoniaków (SChS PPGBCh)  - Warszawa 06.11.2009
 
SEKCJA CHŁONIAKÓW SKÓRY POLSKIEJ GRUPY BADAWCZEJ CHŁONIAKÓW
Protokół I Spotkania Sekcji Chłoniaków Skóry Polskiej Grupy Badawczej Chłoniaków (SChS PPGBCh)
 
[ 1 ]
 
dr hab. n. med. Małgorzata Sokołowska Wojdyło, prof. nadzw. GUMed,  Gdynia ul. Batalionów Chłopskich 24;
tel
(058) 661-61-92, 607-297-835