Porady dermatologa - wypełniacze
Co to takiego? Są to substancje umożliwiające uzupełnienie ubytków tkanki podskórnej i/lub skóry, poprzez ich wtłoczenie w miejsce przeznaczone do korekcji. Na rynku dostępne są obecnie materiały na bazie kolagenu pochodzenia zwierzęcego (np. bydlęcego, świńskiego) i pochodzenia ludzkiego (uzyskiwane na drodze metod bioinżynieryjnych lub ze zwłok), kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego, hydroksyapatytów wapniowych oraz polimetylmetakrylatu (PMMA).
 
Radiesse® nowość na rynku wypełniaczy.
Radiesse® jest szeroko stosowanym wypełniaczem w medycynie estetycznej. Uzyskał on aprobatę amerykańskiego stowarzyszenia FDA (Food and Drug Administration) oraz jest uważany za bezpieczny środek do niwelowania zmarszczek na twarzy. Ponadto zalicza się go do wypełniaczy dających semi – permanentne efekty, utrzymujące się od roku do pięciu lat w skórze pacjenta.
 
Restylane SubQ - informacja prasowa

Restylane SubQ to nowoczesny preparat przeznaczony do kształtowania i konturowania twarzy. Jego producentem jest szwedzka firma Q-MED -światowy lider w wytwarzaniu naturalnych wypełnień, opartych na opatentowanej echnologii NASHA™.


 
[ 1 ]
 
dr hab. n. med. Małgorzata Sokołowska Wojdyło, prof. nadzw. GUMed,  Gdynia ul. Batalionów Chłopskich 24;
tel
(058) 661-61-92, 607-297-835